Reklam
Eğitim - Öğretim PDF Yazdır e-Posta

Açık İlköğretim Okulu'nun AİO öğretim sistemi, örgün ilköğretim okullarında yürütülen öğretim programlarıyla aynı olup ancak, programın uygulama şekli yüz yüze yürütülmemektedir. Bu nedenle AİÖ Açık İlköğretim Okulu öğrencilerine uzaktan öğretim yöntem ve teknikleriyle hizmet vermektedir.

AİO Açık İlköğretim Okulu'nda bir öğretim yılı 3 (üç) dönemden oluşmaktadır. Her dönem sonunda Dönem Sonu Sınavı yapılır. Dönem sonunda sınavına girilen derslerden alınan puanlar, yıl sonu başarı puanını belirler. Sınav puanına göre, 45 ve üzeri alınan puan o dersin başarılmış olduğunu gösterir. 6. sınıfa yeni başlayan bir öğrenci en az 3 dönem sınava girer, 3 dönem sınavı sonunda sınıf ve ders geçme kriterlerini yerine getirdiği takdirde, (üç dönem sınavının süresi yaklaşık 1(bir) yıldır) Açık İlköğretim Okulu'ndan mezun olabilecektir.

Zorunlu öğrenim çağında olup tutuklu, hükümlü, bedensel engelli, özel eğitim gerektirenler ile bir yıldan fazla süreli kamu göreviyle yurt dışında görevlendirilen anne, baba veya vasisi ile birlikte bulunduğunu belgelendiren öğrenciler, öğretim yılı içindeki sınav dönemlerinde yalnız bir sınıfın derslerinden sınava katılabilirler. Bunlardan 222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanununun üçüncü maddesine göre öğrenim çağı dışına çıkanlara bu maddenin ikinci fıkrası hükmünce işlem yapılır.

 

Flaş Duyurular

%100 Ders geçme garantisi.  Sadece Açık İlköğretim Okulu Dersleri Veren Dershane. Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız

Öğrenci Girişi


Dershane Kurs Acik Lise Lise Acik Ogretim Lisesi AOL AOL Gazete AOL Portal AOL Bilgilendirme AOL Yardimci Kitap AOL Kitap MAOL Meslek Lisesi ilkogretim Oyun